איך לקשור עניבה?

תאמינו או לא, חוקרים מעריכים כי העניבה התחילה בכלל כצעיף אשר נקשר סביב הצוואר במאה ה-17, והפך במהרה לסמל סטאטוס חברתי המבטא אינספור מסרים שאנחנו כנראה, לעולם לא נבין. אולם, למרות שאנחנו מאוד רחוקים מהמאה -17, עדיין העניבה מהווה השראה ללוקים וסגנונות לבוש מסוגים שונים, החל מהסגנון האלגנטי-רשמי, דרך הסגנון החגיגי והמחויט, ואפילו עד לסגנון ההיפסטרי. היום, יש מגוון רחב של סגנונות קשירה של עניבות לגברים. אז איך תדעו איך לקשור עניבה לחליפת חתן, חליפת עסקים או כל חליפה אחרת? כל התשובות לפניכם.

סגנונות קשירת עניבה

כיום ניתן לראות מגוון סוגי קשירות של עניבות לחתן, סידור העניבה יכול להשתנות מאדם לאדם, מאירוע לאירוע ומתרבות לתרבות. שני הסגנונות הראשונים שנציג יהיו של קשר עניבה משולשת, שהיא הסטנדרטית, הכוללת שני חלקים משולשים בקצה, אחד עבה ואחד צר יותר. עד כה לא מסובך, נכון?

בנוסף לכך, בהמשך צירפנו לכם גם הוראות לאיך עונבים עניבת פפיון.

קשר עניבה מורל – צעיר, טרנדי ומשתלב טוב תמיד

סגנון זה הומצא בשנות ה-90 של המאה הקודמת ומהווה מעין “מרידה” בקשר עניבה סטנדרטי הכולל את החלק העבה של העניבה על החלק התחתון. אז מרידה של ממש אולי אין פה, הרי בכל זאת מדובר בעניבה, אך בהחלט מדובר במראה המקנה לכל לוק נופך צעיר ומשוחרר יותר.

איך קושרים עניבה בסגנון מורל? אם כבר יצא לכם להתנסות בקשירת עניבות בעבר, כאן מדובר בקשירה המבוססת על העברת החלק הצר של העניבה לקדמה, במקום החלק העבה.

תרשים קשירת עניבה בקשר מורל

 קרדיט: https://agreeordie.com/features/fashion/675-how-to-tie-a-murrell-necktie-knot/

קשר עניבה קלווין

קשר עניבה קלווין הוא סוג קשר שהומצא במאה ה-19, אולם עדיין משמש גברים ונשים כאחד, הודות למראה האסוף והאלגנטי שלו, והאמת – מדובר באחד הקשרים הפשוטים ביותר שתוכלו למצוא. סידור וקשירת עניבה שכזו תתאים לכל מראה ולכל עניבה, ובעיקר – תגרום לכם להיראות מושקעים ומסודרים בכל מצב.

אז איך קושרים עניבה בסגנון קלווין? לפי הוראות סידור העניבה, כפי שאתם רואים, מדובר על קשר המבוסס על יצירת שתי לולאות בסך הכל סביב החלק הצר בעניבה.

תרשים קשירת עניבה בקשר קלווין

 קרדיט: https://www.ties.com/how-to-tie-a-tie/kelvin

קשר עניבה פפיון

לא יכולנו בלי להכניס למדריך הקצר שלנו גם את סידור העניבה מסוג פפיון. מקור השם עניבת פפיון הוא בצרפתית, או קשר פרפר בעברית, בעיקר משום שניתן למצוא אותה באופנת גברים הטרנדית של היום ובחליפות לגברים בפרט, ולא בהכרח בסגנונות מחויטים במיוחד. סידור עניבה שכזה מתחלק לשניים: סידור עניבה ארוכה בעלת שני קצוות שווים בעוביים, או סידור עניבה קצרה. לנוחיותכם, הבאנו לכם כאן תיאור של הצורה הקלה יותר של סגנון קשירת עניבה.

תרשים קשירת עניבה בקשר פפיון

 קרדיט: https://www.thegentlemansjournal.com/article/video-tie-bow-tie/

מועדון לקוחות

בואו להיות חברים במועדון הלקוחות של סגל.
אנו מזמינים אתכם להצטרף ולהתעדכן:
קולקציות חדשות, מבצעים והנחות בלעדיות.

    * שדה חובה
    * שדה חובה
    * שדה חובה