אחד מהפריטים היציבים ביותר בעולם האופנה, אם לא היציב ביותר, הוא חליפת גברים שכבר למעלה מ 150 שנים מהווה את הפריט הבסיסי בארון הבגדים הגברי.

לחליפת הגברים וההיסטוריה שלה יש כמה מאפיינים מעניינים ביותר, כמו למשל העובדה שחנויות שמכרו חליפות גברים הוקמו עוד לפני חנויות שמכרו בגדים לנשים. בתקופה שבה גברים יכלו היו להיכנס לחנות בגדים ולרכוש לעצמם חליפת גברים מוכנה, שמתלבשת בדיוק על מידת גופם ומחמיאה במיוחד, וכל זאת ללא עיצוב ותפירה הייתה נחלתם של הגברים בלבד. רק בחלוף הזמן הוקמו חנויות בגדים עם בגדים מוכנים על הקולבים, עד אז, חנויות הבגדים לנשים היו חנויות תפירה שבהן כל בגד היה נדרש בהכנה מא' ועד ת', בהתאמה אישית ועם כמויות עצומות של בד.

חליפת גברים קלאסית

התחיל בסטנדרט ועבר לטרנד

ראשיתה של החליפה היא באיחוד מעמדות. מקור ההשראה של חליפת גברים היא במדי גברים שונים, דוגמת מדי צבא, וההצדקה היא ייעול זמן. חליפת גברים מאפשרת להגבר לא לבזבז זמן על בחירה והתאמה של בגדים, כך הוא יוכל פשוט להיכנס אל החליפה שלו ולצאת אל יומו.

החליפה עברה גלגולים שונים ומלבוש של סופי שבוע הפכה ללבוש הסטנדרטי בקרב כל הגברים שבאירופה, במהלך כל ימות השבוע.

למרות הגלגולים השונים שלה, המבנה של החליפה כמעט ולא השתנה בכלל. הגזרה, שתפקידה להדגיש את קווי המתאר של הגוף הזכרי האתלטי, ולפצות במקומות שבהם הקווים האתלטיים הטבעיים מודגשים פחות, נותרה מבוססת על אותו עיקרון, כבר למעלה מ 150 שנים. נותרה גם החלוקה למכנסיים ומיקטורון- שני חלקים בהתאמת בד וטקסטורה, ולעיתים ניתן להוסיף גם חלק שלישי, שנפוץ עוד פחות בישראל. גם סגירת המיקטורון נותרה דומה, עם שני כפתורים או אחד.

חליפה קלאסית לחתונה

חליפת גברים, במשך כמעט כל ההיסטוריה שלה אפשרה לגברים ליישר קו מעמדי. בעידן שלפניה, לבשו הגברים מלבושים מהודרים, מעוצבים ומלאי שכבות. המלבושים הדגישו את גודל השפע של הלובשים וההפרדה המעמדית הייתה ניכרת עד מאד. איחוד הלבוש הגברי טשטש באופן ניכר את ההבחנה הזו- וכל הגברים אימצו מראה אחיד. חדי ההבחנה ישימו לב כמובן להבדלים בין חליפות מהודרות לחליפות באיכות זולה יותר, אך המראה הכללי מייצר סטנדרט ברמה גבוהה, בכל מקרה.

כיום, המצב קצת שונה. למרות השקו הגזרה נשאר קרוב מאד לקו המקורי, חליפת גברים הפכה לפריט לבוש הרבה יותר מותאם אישית. החיבור בין המקטורון למכנסיים כבר לא בהכרח קבוע, ואפשר לשלב פריטים מחליפות שונות. הצבעים הסולידיים פינו מקום לעיצובים וטקסטורות מגוונות ומדליקות. את המקטורון אפשר לשלב עם ג'ינס ולא בהכרח עם מכנסיים מחויטים, ולקבל מראה טרנדי, ששומר על סולידיות, אבל מפנה הרבה מקום לביטוי עצמי.

חליפות חתן אלגנטיות לגבר

דבר חשוב נוסף הוא בחירת עניבה מתאימה לחתן ליצירת המראה הכולל המושלם. אנו באופנת סגל מצרפים לכם גם מספר שלבים לסידור עניבה בפשטות וביעילות.

מועדון לקוחות

בואו להיות חברים במועדון הלקוחות של סגל.
אנו מזמינים אתכם להצטרף ולהתעדכן:
קולקציות חדשות, מבצעים והנחות בלעדיות.

    * שדה חובה
    * שדה חובה
    * שדה חובה