התכשיט של הגבר המודרני, או במילה אחת – עניבה

כבר מאות בשנים שעניבה היא תוסף חן למלבושו של הגבר הג’נטלמני, יורשו של האריסטוקרט. תופעת אפנה שהחל בקרואטיה, התפשטה באירופה דרך אנגליה ואיטליה וזלגה כמעט לכל קצוות תבל.

העניבה היא תוסף חן ואמצעי לביטוי עצמי וככזו הופכת לפריט שאין לו תחרות במלחתה הגברית, בין אם מצטרפת לנוף הלבוש היום-יומי אך אלגנטי, או בשילוב של חליפות חתונה מהפשוטה ועד הקלאסיות ביותר. העניבה היא תוסף אפנה בעל מחזוריות, ולמרות שיש תקופות בהן העניבה הופכת יותר טרנדית, היא תמיד שומרת על צביונה הקלאסי, שכן עניבה היא קלאסיקה חוצת זמנים ודורות.

גם בישראל עניבה היא חלק בלתי נפרד ממלתחתו של האדון המכובד, על אף שהנוף יותר נינוח ופחות רשמי.

הדברים שחשוב לדעת

עניבה משתלבת בצורה הכי טובה עם חליפות גברים, אבל לא רק. בישראל החמה, ובמיוחד עם בוא האביב, בלייזר דקיק עלול להכביד, לא כל שכן ז’קט של חליפה. שילובה של עניבה לעומת זאת יבטיח מראה מכובד גם כשמורידים את הז’קט ואפילו אם משאירים אותו בבית.

עניבה היא אמנם תוסף חן, אבל היא לא צריכה לתפוס את כל תשומת הלב, ולכן העדיפו עניבות בצבעים וטקסטורות שמשתלבות עם המראה הכולל. אם בכל זאת אתם רוצים להשתגע עם עניבה מדליקה או לא שגרתית, הקפידו לעשות את זה בטוב טעם.

רוחב העניבה, האורך שלה וסוג הקשר צריכים להיות תואמי גוף. אדם עב כרס שיבחר עניבה דקה במיוחד יבחר במראה דיס פרופורציונאלי שיקשה עליו להפיק את המיטב ממראהו החיצוני. נכון הדבר גם לגבי היחס בין גובה האדם לבין אורך העניבה שלו.

העניבה שהיא רצועת בד אחת פוגשת אותנו בשני חלקים סביב הצוואר- הקצה העבה והקצה הדק. הקצה הדק לעולם יהיה מאחורי הקצה העבה, וקצר ממנו. הוא לא צריך להיות קצר ממנו בהרבה, ותוכלו להיעזר בלולאת הבד שתפורה בעובי הקיפול של העניבה, המשולש שנוצר מתחת לצוואר, גם הוא צריך להיות ביחס לגודל הצוואר- היקפו ואורכו. שימו לב לשמור על מידיות ופרופורציות נכונות.

על מנת לשמור על העניבה חשוב לא לעשות בה שימוש יומיומי שגורם לשחיקה של הבד, אלא לכל הפחות ללבוש אותה לסירוגין. אין לכבס את העניבה במכונת הכביסה הביתית, כך גם לא לגהץ עניבות, בטח לא כאלה העשויות משי. השטחה של קמטים יש לעשות באמצעות אידוי בלבד, באמצעות שירותי ניקוי יבש או באמצעים ביתיים כמו תלייה של העניבה מעל קומקום רותח או בחדר האמבטיה כשמים חמים זורמים.

לסיכום, הקפידו להצטייד בכמה עניבות על מנת לאפשר שימוש לזמן ארוך ומניעה של בלייה שלהן, בחרו את העניבה באופן אישי והקפידו שהיא תהיה כזו שאתם מתחברים אליה, על מנת לאפשר לה להעניק ביטוי עצמי.

לעיון בקטלוג החליפות של סגל לחץ כאן

 

מועדון לקוחות

בואו להיות חברים במועדון הלקוחות של סגל.
אנו מזמינים אתכם להצטרף ולהתעדכן:
קולקציות חדשות, מבצעים והנחות בלעדיות.