ענף האופנה הוא מבין התחומים המפותחים ביותר בעולם, ועם זאת – הרבה פעמים אופנת הגברים  נשארת כנישה שאינה גורפת מספיק מודעות. למרות שנראה כי כל מה שגבר זקוק לו בד"כ כדי להיות מוכן ולצאת מהבית הוא רק טי-שירט וג׳ינס, זה לא תמיד המצב ותלוי סיטואציה.

לגברים, בדיוק כמו לנשים, יש מבני גוף שונים, כך שחשוב לדעת איך להתלבש לפי מבנה גוף, בהתאם לכל גזרה. אם החדשות בדבר גזרות שונות ומגוונות לחולצות ומכנסיים לגברים מפתיעות אתכם – הגעתם למקום הנכון.

הרי לכם המדריך המלא לאיך להתלבש יפה ולבחור בגדי גברים נכונים ומלאי סטייל, בדגש לפי מבנה גוף.

חשיבות בחירת בגדים לגברים לפי מבנה גוף

כדי להתאים בגדים למבנה גוף, חשוב לדעת כי לגברים 4 סוגים שונים של צורות גוף:

מבנה גוף משולש (כתפיים צרות יותר מהאגן)

מבנה גוף משולש

לגבר בעל מבנה גוף משולש, נפח עיקרי ורחב יותר לקראת בסיס במותניים ואילו הקודקוד העליון והחלק הצר יותר הוא מעל לחזה.

איזה לבוש יהיה הכי מתאים לגבר בעל מבנה גוף משולש?

מומלץ ללכת עם חולצות עם הדפסים, כאלו שיצרו אשליה ויטשטשו את המעבר לאזור המותניים שהוא רחב יותר מהחלק העליון של הגוף. ניתן ומומלץ ללבוש בלייזרים עם הדפסים באשר הם, חולצות בעלי קווים אנכיים, חליפות בעלות בטנה רכה וקלילה כזו שלא תיצור מסה באזור לקראת אזור המותניים.

מה לא מומלץ ללבוש במקרה של מבנה גוף משולש?

כדאי להימנע מחולצות בעלות גזרה צרה או כאלו ארוכות ונופלות שחוצות את קו המותניים, לבישת אביזרי לבוש כגון חגורות (אולם גם במקרה זה יש סייגים, כאשר ישנם חגורות דקות ומעוצבות שלא תרגישו שהן על הגוף כלל).

מבנה גוף משולש הפוך (כתפיים רחבות יותר מהאגן)

מבנה גוף משולש הפוך

מבנה גוף משולש הפוך אצל גבר מאופיין יותר אצל גברים שעוסקים בספורט ושלהם מוטת כתפיים רחבה. במקרה זה בסיס המשולש הוא בכתפיים, כאשר קודקוד המשולש נמצא בחלק התחתון מתחת לקו הטבור.

איזה לבוש יהיה הכי מתאים לגבר בעל מבנה גוף משולש הפוך?

לגברים בעלי מבנה גוף משולש הפוך יש פחות קושי למצוא בגדים שכן עיקר המסה בחלק העליון של הגוף. לצורך התאמת בגדים בסטייל, מומלץ ללכת על חולצות צמודות שיבליטו את מבנה הגוף (כאן חשוב לשים לב כי יכול להיות מצב שמבנה הגוף אמנם משולש הפוך, אך הגוף יחסית רזה. במקרה זה אולי יהיה עדיף ללכת על חולצות פחות צמודות).

ניתן גם ללבוש חולצות פולו צרות, חולצות טי עם צווארון ומכנסיים ישרים, כך הפרופורציה של הגוף תשמר בצורה הטובה ביותר.

מה לא מומלץ ללבוש במקרה של מבנה גוף משולש הפוך?

מומלץ להימנע מלבישת חולצות וחליפות מחויטות עם כריות כתפיים שמוציאות מפרופורציה את בסיס הכתפיים ובכך מייצרות אשליה של כתפיים רחבות מאוד ביחס לאזור הבטן והמותניים.

מבנה גוף מלבני (כתפיים ואגן ברוחב זהה)

מבנה גוף מלבני

גבר בעל מבנה גוף מלבני מאופיין בקווים די סימטריים ואחידים בין רוחב החזה והכתפיים מול אזור המותניים.

איזה לבוש יהיה הכי מתאים לגבר בעל מבנה גוף מלבני?

כדי להתלבש בסטייל, כדאי לגבר עם גוף מלבני ללבוש בגדים בהירים אשר יבליטו את אזור הכתפיים וכך ייצרו פרופורציה ואשליה של גוף בעל משולש הפוך (שנחשב לחטוב יותר).

מומלץ ללבוש בלייזרים וחליפות מחויטות אשר יעניקו לכתפיים מראה בעל נפח רב יותר. ניתן למשל בתקופת החורף לשים אביזרים אופנתיים כגון צעיפים, כאשר אלו מדגישים יותר את הטורסו העליון של הגוף.

מה לא מומלץ ללבוש במקרה של מבנה גוף מלבני?

לא מומלץ לגבר ללבוש ג'קטים עם בטנה כפולה, כדי לא ליצור מראה נפוח ולא פרופורציונלי באזור המותניים. אם כבר יש ללכת על ג'קט עם בטנה קלילה, אחידה ודקה ולדאוג שיישאר פתוח או מכופתר בצורת V.

מבנה גוף אובלי (מרכז הגוף רחב יותר מהכתפיים ומהאגן)

מבנה גוף אובלי

מבנה גוף אובלי של גבר מאופיין מצד גברים רחבים יותר ביחס לאחרים. מרכז הטורסו רחב מהכתפיים והירכיים.

איזה לבוש יהיה הכי מתאים לגבר בעל מבנה גוף אובלי?

במקרה זה, מומלץ ללכת על בגדים בגזרת סלים פיט אשר צרים יותר באזור הבטן והמותניים. כמו כן, כדאי ללבוש צבעים כהים ולא להרבות במס' צבעים שונים.

באשר לחולצות – הטיפ הכי טוב שיש לנו בשבילכם הוא ללכת ולמדוד מה הכי יתאים לכם. חולצות שיעניקו מראה צוואר רחב יהיו מושלמות.

לגבי ג'קטים – כדאי ללכת על ג'קטים אלגנטיים בעלי מבנה צר ועם צבעים כהים. אם אתם רוצים לשמור על סטייל כמו שצריך, מומלץ לשלב חולצה מתחת לג'קט, כדי ליצור עניין.

מה לא מומלץ ללבוש במקרה של מבנה גוף אובלי?

במקרה זה, לגבר לא כדאי ללבוש בגדים עם גזרה צמודה בטורסו – זאת כדי להימנע ממצב לא נוח של דחיסה לבגד.

סוגים נוספים של מבני גוף

בספרות הרפואית, פיזיולוגים מגדירים מבני גוף אלו:

אקטומורף (Ectomorph)

גבר עם מבנה גוף אקטומורפי

מבנה גוף זה מאופיין בגפיים ארוכות ומבנה גוף רזה יחסית. סביר מאוד שיהיו גם אנשים בעלי משקל נמוך עם אחוז שומן יחסית גבוה.

חשוב להדגיש שלגברים או נשים בעלי מבנה גוף אקטומורפי קל יותר לשמור על משקל או לחילופין, המשקל משתנה מעט וזאת בשל חילוף חומרים מהיר יותר מאשר אצל אחרים.

מזומורף (Mesomorph)

גבר בעל מבנה גוף מזומורפי

מבנה גוף שנחשב לאתלטי יותר. מדובר גם באנשים בעלי מבנה גוף המאופיין בפלג גוף עליון ארוך וגפיים קצרות.

אנדומורף (Endomorph)

גבר עם מבנה גוף אנדרומורפי

מבנה גוף בעל מראה עגלגל ורך (בעיקר בירכיים ובאזור הבן והמותניים). לבעלי מבנה גוף זה, הנטייה לצבור שומן בקלות רבה יותר מאשר אצל אחרים.

על אף שמודל היופי גרס בעבר כי הגוף הגברי המושלם הוא לרוב היה מבנה משולש הפוך, כיום חברות אופנה מקפידות לייצר כמה שיותר בגדים גם לבעלי מבני גוף אחרים, מתוך שינוי תפיסה ואידיאל של יופי.

בגדים מומלצים המותאמים לפי מבנה גוף הגבר

בהמשך לבחירה נכונה של מידת בגדי גברים, ישנם לא מעט בגדים שיכולים לתמוך במבנה הגוף שלכם ולהעניק לכם פרופורציה נכונה, כזו שתחמיא מאוד. לא צריך להיות מעצבי אופנה כדי לדעת איך להתלבש בסטייל.

כל שעליכם לעשות הוא להכניס ללקסיקון האופנתי שלכם כמה מילים ואתם מסודרים – בלייזרים, חולצות עם הדפסים, עניבות ומכנסיים בצבעים. רואים שזה ממש לא מפחיד?

שילוב צבעים בבגדים לגברים

בין אם מדובר בלבוש אלגנטי לגברים או בחליפות חתן למשל, כדי לדעת איך להתאים בגדים לגברים, יש צורך להבין גם את שילובי הצבעים והאפקטים שצבעים יכולים ליצור. הנה לכם כלל ברזל – צבעים כהים מטשטשים, ואילו צבעים בהירים מבליטים.

מה המשמעות של כלל זה? אם הכתפיים שלכם זקוקות לאפקט ההרחבה לדוגמא, כמו במבנה משולש או במבנה מלבני, בחרו חולצות בצבעים בהירים, במיוחד כאלו שבהירות בכתפיים, כדי לתת תחושה של רוחב, ומכנסיים בצבעים כהים כדי להצר את האגן והרגליים.

טיפים שימושיים להתאמת בגדי גברים לפי מבנה גוף

עכשיו, כשאתם מודעים למבנה הגוף שלכם ולאפקט הפרופורציונלי אליו שואפים, הרי לכם ריכוז של מספר טיפים שיסייעו לכם להתלבש באופן נכון ומחמיא.

1) הדפסי פסים יכולים לתת תרומה משמעותית ליצירת אשליית גוף – פסים לרוחב, יוצרים אפקט של זרימה ומרחיבים את האזור עליו הם נמצאים, בעוד שפסים לאורך יאריכו את האזור. אם יש לכם צורך להרחיב את הכתפיים, כמו במבנה גוף משולש או מלבני, חולצת פסים רוחביים תעשה את העבודה.

2) הדפסים באופן כללי מושכים את העין ומבליטים את האזור, כך שאם מבנה הגוף שלכם הוא אובלי לדוגמא, השתדלו להימנע מחולצות עם הדפסים במרכז הבטן היות שתשומת הלב לא תמשך לבטן – במקרה זה, מומלץ לבחור בצבעים חלקים ואחידים.

3) אל תפחדו משכבות – בלייזר, ג'קט או חליפה לגבר בגזרה המתאימה למבנה הגוף שלכם יכולים לשדרג ממש כל מראה, גם לוק יומיומי של טי-שירט וג'ינס.

מועדון לקוחות

בואו להיות חברים במועדון הלקוחות של סגל.
אנו מזמינים אתכם להצטרף ולהתעדכן:
קולקציות חדשות, מבצעים והנחות בלעדיות.

    * שדה חובה
    * שדה חובה
    * שדה חובה