טוקסידו היא חליפה המיועדת בעיקר לאירועים המתקיימים בשעות הערב, או לאירועים רשמיים המחייבים קוד לבוש מסוג זה. לרוב, חליפה זו תכלול בד סאטן באזורים כמו הצווארון והכפתורים, וכמו כן אביזרים כמו שלייקס, עניבת פפיון וחגורת בד. כיום קיימות לא מעט חליפות טוקסידו, חלקן קלאסיות ורשמיות יותר וחלקן פחות. אז איך בוחרים חליפות טוקסידו לגבר? בואו לגלות.

מה ההבדל בין טוקסידו לחליפה רגילה?

לפני שנבין כיצד בוחרים חליפה לגבר ובמקרה זה חליפת טוקסידו לגבר, חשוב להבין תחילה את ההבדל בין חליפה מסוג זה לחליפה רגילה. בשונה מחליפות "רגילות", אותן נהוג ללבוש גם במהלך היום, או במגוון של אירועים שונים, חליפת הטוקסידו נחשבת לחליפה רשמית יותר, השמורה לאירועים מיוחדים או לכאלה שנחשבים כבעלי פרופיל גבוה. את חליפת הטוקסידו נהוג ללבוש באירועי ערב. בעוד שחליפה רגילה בדרך כלל מורכבת מז'קט, חולצה, מכנסיים ולעיתים גם עניבה, חליפת הטוקסידו הוא חליפה המורכבת ממגוון של אלמנטים ואביזרים נוספים, המקנים לה מראה רשמי ויוקרתי יותר. בנוסף, בעוד שבחליפות רגילות ניתן לשלב חולצות פשוטות יחסית, לחליפת הטוקסידו לרוב תתלווה חולצה מכופתרת, לבנה ורשמית.

היכן נהוג ללבוש חליפת טוקסידו?

חליפות טוקסידו או מקטורנים בשם השני, נהוג ללבוש באירועים כמו נשפים, כשהולכים למופע אופרה (זהו קוד לבוש רשמי לאירוע מסוג זה), לערבי גאלה ולאירועים פרטיים יוקרתיים, לחתונות ולנשפים.

איך לובשים חליפת טוקסידו בצורה נכונה?

כשלובשים טוקסידו, החליפה חייבת להיראות מושלמת. אם בחרתם ללכת לנשף או לאופרה, בד"כ נהוג ללכת עם חליפה שחורה כשאליה מתלווה עניבת פרפר שחורה. המקטורן אמור להיות פתוח באזור החזה, כאשר מכפתרים כפתור אחד בלבד. פרט נוסף שיש לקחת אותו בחשבון הוא הכיסים. ישנם חליפות עם כיסים צמודים ובקו אחיד עם החליפה הנקראים welt pockets וישנם כיסים עם חתיכה עבה יותר של בד לאורך התפר בצורה הבולטת החוצה (בד"כ שכבת בד מבריקה) הנקראים flap pockets. באירועים רשמיים נהוג לבחור בסוג הראשון כאשר הכיסים של המקטורן צמודים ובקו אחיד עם הז'קט.

טיפים לבחירת חליפת טוקסידו לגבר

בעת בחירת חליפת טוקסידו לגבר, יש לשקול מגוון של פרמטרים. להלן שלושה מהעיקריים שבהם:

צבע

אם בעבר היו 3 צבעים עיקריים של חליפות טוקסידו: שחור, לבן ואפור. היום יש מגוון רחב יותר של אפשרויות המאפשרות לגבר ללבוש חליפות טוקסידו מודרניות בצבעים שונים. אפשר לבחור בטוקסידו בצבע שחור שהוא הקלאסיקה או בטוקסידו כחול למשל, שהוא צבע מודרני. חליפת טוקסידו שחורה מתאימה לאלו שרוצים ללכת על בטוח, בעוד וחליפה כדוגמת חליפת חתן כחולה מתאימה לאלו שמעזים (בעיקר צעירים). כמובן שמומלץ לתת את הדגש גם על סוג האירוע, שכן חליפה כחולה לא מתאימה לכל סוג של אירוע. כנ"ל לגבי חליפה שחורה.

סוג האירוע

לסוג האירוע שבו מתעתד הגבר ללבוש את חליפת הטוקסידו, חשיבות גדולה בבחירת החליפה עצמה. על אף שמרבית חליפות הטוקסידו מתאפיינות במראה אחיד ושמרני יחסית, כיום קיימים לא מעט דגמים המותאמים לצו האופנה המודרני, ומשלבים יותר צבעים או פחות אלמנטים המאפיינים את חליפת הטוקסידו הקלאסית. בעוד שסגנון מודרני יותר יתאים לאירועים כמו חתונות, הוא פחות יתאים לאירועים רשמיים במיוחד, הדורשים קוד לבוש נוקשה יותר.

נוחות

 בין אם מדובר בחליפת טוקסידו רשמית ובין אם מדובר בכזאת שנחשבת ל"קלילה" יותר, חשוב מאוד לקחת בחשבון את נושא הנוחות, ולוודא כי החליפה מותאמת באופן מדויק למידותיו של הגבר הלובש אותה, כך שהוא יוכל לנוע בחופשיות ולא יהיה מוגבל בשל הטוקסידו.

מחיר

 מטבע הדברים, באשר לחליפת טוקסידו, מחיר החליפה בד"כ לא מתאפיין במחיר זול. עם זאת, אין פירוש הדבר שהחליפה היקרה ביותר בשוק היא בהכרח גם הטובה ביותר. מסיבה זו, יש חשיבות גדולה לביצוע סקר שוק ולהבנת המחירים, כך שנוכל לרכוש את  החליפה הטובה ביותר, אך יחד עם זאת גם המשתלמת ביותר, שתשרת אותנו למשך שנים רבות. מחירם של חליפות טוקסידו איכותיות נע בין 800 ש"ח ועד ל 3,000 ש"ח וצפונה. המחיר תלוי בין היתר בסוג הבד ממנו  עשויה החליפה ובסגנון החליפה הרצויה.

דגמים נבחרים של חליפות טוקסידו לגברים

חליפת טוקסידו אפורה לגבר

חליפת טוקסידו שחורה

טוקסידו לגבר

מקטורן כחול לגבר

 

 

 

מועדון לקוחות

בואו להיות חברים במועדון הלקוחות של סגל.
אנו מזמינים אתכם להצטרף ולהתעדכן:
קולקציות חדשות, מבצעים והנחות בלעדיות.

    * שדה חובה
    * שדה חובה
    * שדה חובה